چگونه از ظروف چینی خود مراقبت کنیم ؟

آیا شما تا به حال به داشتن مجموعه ای از ظروف چینی فکر کرده اید؟ شاید ظروف چینی را از مادربزرگتان به ارث برده اید، یا شاید هم هدیه ای از دوستان یا اقوام گرفته باشید.اما اگر شما نیز تصمیم به خرید ظروف چینی با کیفیت و اصل هستید، فروشگاه اینترنتی ساور می تواند انتخاب خوبی برای خرید باشد.

در هر صورت ظروف چینی برا ی سالم و با دوام ماندن به صورت سالیانه نیاز به مراقبت ویژه ای دارند که در این پست سعی شده به انها اشاره شود.

اگر می خواهید مجموعه چینی خود را برای همیشه سالم و بدون خراش نگه دارید و باید در نگهداری آن دقت کنید و انها را به صورت منظم در قفسه یا کابینت خود قرار دهید ، تا علاوه بر لذت بردن از دیدن انها به صورت دکوری استفاده بهینه نیز انجام دهید.

شما برای خرید بهترین ظروف چینی در ایران با بهترین قیمت ممکن می توانید به صفحه این محصولات در فروشگاه اینترنتی ساور نگاهی بیاندازید.

تمامی محصولات درون فروشگاه ساور دارای ضمانت اصالت و سلامت کالا بوده و شما پس از سفارش در کوتاه ترین زمان ممکن محصول مورد نظر را درب منزل خود دریافت میکنید.

 

نگهداری از ظروف چینی

مواد شوینده زبر و ساینده، تغییرات دما و نگهداری نادرست اثرات مخرب و بدی را بر ظروف چینی می گذارد مخصوصا اگر ظروف شما چینی اصل و ظریف باشد.
در وهله اول برای شستشوی ظرف های چینی، ابتدا بعد از اتمام غذا با یک وسیله پلاستیکی باقیمانده غذاها را از ظروف جدا کنید ،اجتناب از پاکسازی ظرف با وسایل نقره ای یا آهنی به دلیل خط و خراش افتادن روی آن .

همچنین در زمان شستشو نباید تمام ظروف را در سینک روی یکدیگر قرار دهید زیرا باعث لب پر و یا خراش روی ظروف می شود، بنابراین بهتر است که ظروف را تک به تک بشورید.

ظروف چینی خود را با استفاده از مواد شوینده مناسب بشویید و هرگز از پاک کننده های ساینده یا زبر استفاده نکنید. همچنین از یک ابر نرم یا اسفنج برای پاکسازی ظروف استفاده کنید.همچنین ظروف چینی باید در آب ولرم شسته شوند، شستشوی ظروف چینی در آب گرم باعث ایجاد اختلاف دما بین ظرف و آب می شود و می تواند سبب خرد و یا شکستن ظروف شود.

نگهداری از ظروف چینی

برای جلوگیری از لکه های قهوه ای و یا چای روی فنجان های ظریف چینی ، فنجان ها را با استفاده از محلولهایی که دارای هیدروژن پراکسید و آمونیاک است با مخلوطی از اب خیس کنید، سپس بعد از نیم ساعت با آب ولرم ظرف ها را بشورید.

اگر فنجان یا ظروف چینی قبلا دارای لکه های بد و سرسختی بودند آنها را با یک پارچه نرم آغشته به نوشابه یا نمک به آرامی پاک کنید.

برای لکه های خیلی سخت و نشور می توانید، ظروف را بشورید و سپس به مدت یک شب در آب گرم قرار دهید .برای جلوگیری از لکه ها، بهتر است بعد از شستشو ، ظروف چینی خود را بلافاصله خشک کنید.

بعد از شستشوی کامل، باید مراقب باشید که چگونه ظروف چینی را نگهداری کنید،به عنوان مثال زمانی که بشقابها را روی یکدیگر قرار می دهید بهتر است ما بین هر بشقاب یک دستمال ریف و یا نایلونی ضخیم قرار دهید و سپس بشقاب ها را روی یکدیگر بگذارید، با اینکار از خراشیدگی و یا لب پر شدن ظروف جلوگیری می شود.

همچنین فنجان های چینی نباید به صورت انباشته روی یکدیگر قرار گیرند و نباید در کنار سایر وسایل دیگر مثل چاقو و قاشق و یا وسایل آهنی قرار گرفته شوند.

همانطور که گفته شد، شدت درجه حرارت به ظروف چینی آسیب می رساند و باعث ایجاد ترک و شکستگی در انها می شود. بنابراین باید ظروف چینی را در اتاقی که درجه حرارت متوسط دارد نگهداری کنید.

نگهداری از ظروف چینی

در اکثر روش های نگهداری چینی جدا کننده های کافی نیستند و منجر به خراش و لب پر شودن انها می شود،بنابراین خرید جداسازهای آماده که برای این موارد به کار می روند، یک ایده خوب است. جداکننده هایی مانند: دستمال یا حوله ی نرم

 

بشقابها و کاسه ها را جداگانه نگهدارید و از روی هم قرار دادن آنها اجتناب کنید

این امر ممکن است مشکل به نظر برسد، اما نگهداری بشقاب و کاسه های چینی به صورت جداگانه در واقع امن ترین راه نگهداری ظروف چینی است. لبه های بشقاب ها معمولا از کاسه ها ضعیف تر هستند و باید فشار کمتری روی آنها باشد. همین امر برای کاسه های چینی نیز صادق است.

استفاده از روزنامه برای نگهداری ظروف چینی

بله، این گزینه مناسب ترین روش برای نگهداری ظروف چینی است ،علاوه بر این با روزنامه می توان ظروف چینی را تمیزتر نگهداری کرد و علاوه بر این به عنوان پوشش ومحافظ قوی برای ظروف استفاده می شود. این امر بخصوص برای چینی های با کیفیت بالا بسیار صدق می کند.

نگهداری از ظروف چینی

از مقوا استفاده کنید

هنگام ذخیره سازی ظروف، لیوان ها و حتی برخی از کاسه ها، با مقوا می توان آنها را از ضربه خردگی و شکستن حفظ کرد .اما فراموش نکنید که ظروف شما باید متناسب با اندازه مقوا باشد بنابراین هنگام خرید باید اندازه ی مناسبی را در نظر داشته باشید.

انتخاب بسته های پلاستیکی متوسط یا کوچک

قاعده کلی برای انتقال و یا بسته بندی اقلام چینی برای نگهداری این است که ظروف سنگین را در بسته بندی های ضخیم تر قرار دهید. بسته بندی های پلاستیکی بهتر از جعبه های مقوایی هستند زیرا نه تنها از آسیب رسیدن به ظروف محافظت می کند بلکه در سالهای آینده هم چینی ها سالم خواهند ماند.

نگهداری از ظروف چینی

در نهایت با کمی تلاش و مراقبت پیشگیرانه، و رعایت این نکات و ترفندها، می توانید با خیال راحت با جلوگیری از خراشیدگی و ترک و تمیز کردن لکه ها ، زیبایی ظروف چینی خود را هم برای استفاده و هم نمایش برای سال های زیادی حفظ کنید و از آن ها لذت ببرید و برای نسل های آینده به یادگار نگه دارید.

سخن آخر

شما برای خرید بهترین ظروف چینی در ایران با بهترین قیمت ممکن می توانید به صفحه این محصولات در فروشگاه اینترنتی ساور نگاهی بیاندازید.

تمامی محصولات درون فروشگاه ساور دارای ضمانت اصالت و سلامت کالا بوده و شما پس از سفارش در کوتاه ترین زمان ممکن محصول مورد نظر را درب منزل خود دریافت میکنید.