سیروپ چیست؟ طرز استفاده و کاربردهای سیروپ

سیروپ مایعی بسیار غلیظ و چسبناک است که با جوشاندن شکر زیاد و آب ساخته می‌شود. انواع استفاده از سیروپ را میتوان به مواردی مانند ساخت انواع نوشیدنی های سرد و گرم، استفاده در شیرینی پزی، کیک و پنکیک … اشاره کرد. این شربت ها بدلیل حل شدن آسانشان با آب و انواع سودا یا مایعات دیگر بسیار محبوب هستند و کاربردشان بسیار فراتر از آنچه میشنویم است.

از این محصولات با عنوان طعم دهنده هم یاد میشود. با استفاده از طعم دهنده ها شما میتوانید نوشیدنی بسیار یکدستی داشته باشید و همینطور میتوانید از طعم های بیشمار آن استفاده کنید تا نوشیدنی های جدیدی را خلق کنید.

سیروپ چیست؟ طرز استفاده و کاربردهای سیروپ

شما تمامی طعم های سیروپ را شما میتوانید به منوی کافی شاپ خود اضافه کنید. طعم دهنده هایی مانند آناناس، لیموناد، گرناداین، نعناع، نعناع سبز و … در نوشیدنی های سرد و خنک خود و همچنین از سیروپ شکلات، فندق، وانیل، نارگیل و … در نوشیدنی های گرم خود و همچنین از سیروپ هایی مانند تمشک و کارامل در کیک ها و پنکیک های خود استفاده کنید.

میزان مورد نیاز استفاده از سیروپ روی هر شیشه نوشته شده که معمولا نسبت ۱ به ۹ می باشد.

سیروپ چیست؟ طرز استفاده و کاربردهای سیروپ

انواع طعم دهنده ها و کاربردشان

۱- سیروپ های ساده

شامل آب و شکر می باشند. در این شرایط مقدار زیادی شکر (نسبت شکر به آب ۱ به ۱ و یا ۲ به ۱ ) را درون آب داغ ریخته و اجازه می دهیم تا بجوشد و مایع غلیظی از آن بدست آید. از این نوع سیروپ در تهیه سس میوه ها و یا به عنوان نگه دارنده استفاده می شود. در واقع نام دیگر سیروپ ساده، همان شهد است که از قدیم الایام در خانه های ما استفاده می شده است.

سیروپ چیست؟ طرز استفاده و کاربردهای سیروپ

۲- سیروپ های طعم دار

در تهیه آنها علاوه بر سیروپ ساده از یک عامل طعم دهنده در طی فرآیند تولید استفاده می شود. این مواد گاهی بصورت تک ماده و یا گاهی نرکیبی از چند نوع مواد محتلف است. مثلا سیروپ مطعر از مقادیر مشخصی طعم دهنده پرتقال و دارچین که به سیروپ ساده اضافه می شود، تهیه می گردد. سیروپ شکلات، سیروپ کارامل، سیروپ تمشک، پرتقال و عسل در این دسته قرار می گیرند. از این نوع سیروپ برای سرو بسیاری از پنکیک ها، بستنی ها و یا نوشیدنی ها استفاده می شود.

سیروپ چیست؟ طرز استفاده و کاربردهای سیروپ

تاریخ مصرف این مایعات چقدر است؟

زمانی که بسته بندی هنوز باز نشده باشد، معمولا بین ۱۲ تا ۳۶ ماه تاریخ مصرف دارند که بستگی به نوع بسته بندی و شرایط تولید متفاوت است، بسته بندی های شیشه ای ماندگاری بیشتری نسبت به پلاستیکی دارند. طعم دهنده ها را باید در محیط های تمیز و خشک و دمای محیط ۱۸ تا ۲۷ درجه سانتیگراد نگهداری کنید. وقتی که در قوطی یا شیشه را باز کردید باز هم بسته به شرایط معمولا بین ۱ تا ۶ ماه ماندگاری دارند.

سخن آخر

شما برای خرید انواع سیروپ و طعم دهنده در طعم های فراوان و غلظت بالا میتوانید به این صفحه مراجعه کنید و با سفارش محصولات در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل خود دریافت کنید و از تجربه استفاده از سیروپ نهایت لذت را ببرید.

سیروپ چیست؟ طرز استفاده و کاربردهای سیروپ

برای باخبر شدن از تخفیفات روزانه ما را در اینستاگرام هم داشته باشید

instagram : Savor_plate